TEKLİF İSTE
Hoşgeldiniz :
KIŞ BAHÇESİ
 
Duyurular
Anket
Web sitemizi begendiniz mi ?

Evet
Hayir
Yorum Yok
--counter--
Bozkurt Cam Balkon
Kış Bahçesi

Kış Bahçesi

Kış bahçesi, bahçe ve yeşil özlemini kışın bile yaşayabilmek için ideal bir mekan oluşturmaktır. Çeşitli modellerde, değişik yapı malzemeleri kullanılarak yapılan cam evler son zamanlarda Ankara’da da giderek yaygınlık göstermektedir. Limonluk, sera vb. gibi yapılara benzetilse de ısıtma ve soğutma tesisatına sahip olmaları ve içinde dinlenme amacı ile zaman geçirilebilmeleri ile ön plana çıkmaktadır. Kış bahçesi modelleri şekillerine, kullanılan yardımcı malzemelerin türüne göre de farklılıklar gösterirken, Almanya gibi ülkelerde otantik, dekoratif ve modüler özelliklere sahip kış bahçeleri sektörsel bir gelişmişlik sunmaktadır.

Kısacası kış bahçesi deyip geçilmemelidir. Ortamdaki bitkilerin canlılığını koruyabilmesi için teknik ısı değerlerinin elde edilmesi şarttır. Isı yalıtımı olgusu ve onun teknik şartları burada önemlidir.
Kış bahçesi fikri başlangıçta fazladan bir yaşam alanı sağlamak olmasa da bu artı bir özelliktir. Evinizin herhangi bir yerine kış bahçesi yapılması, tıpkı cam balkonlarda olduğu gibi ekstradan bir yaşam alanı oluşturacaktır. Kış bahçelerini tabi ki bir sera gibi kullanmak doğru değildir. Estetik bir dokuya büründürülmüş, günümüzün zarif dekoratif çizgilerini taşıyan kış bahçeleri ile evinizde farklılığı yakalayan mekanlar oluşturabilirsiniz.
Daha geniş bilgi için www.ankarasitelercambalkon.com web sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.